Eski Para Alımı  – Satımı

ikinci el spot dünyası

eski para

Koleksiyoncuların olmazsa olmazı  antika para  ve  eski paraları  para koleksiyoncusu müşterilerimizin merak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitli  zaman ve  ülkelere ait  seçenekleriyle beğenilerinize sunulmaktadır. Eski para fiyatları değişiklik göstermekle birlikte  en yüksek maddi değeri olanlar  antika statüsünde olanlardır piyasa fiyatları  5 TL ile 100.000 TL arasında çeşitlilik göstermektedir.  Değer sıralamasına göre kağıt olanlar madeni olanlara göre çok daha değerlidir. Lakin antik olanlar sikke şeklinde metallerden basıldığı için ve eski dönemlerde kağıt para olmadığı onlar istisna tutulmaktadır. Yurdumuzun çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı Türkiye kaynak bakımından çok zengindir. Anadolu’ da yapılan kazıların birçoğunda tarihi değer taşıyan bir çok paralar toprak üstüne çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir. Elinizdeki paranın değerini bilmiyor olabilirsiniz. Hangi zaman ve tarihe ait olduğu çok zor tespit edilen ve çoğusu bilinçsizce elden çıkarılan bu hazinelerin meraklısıda bolca bulunmaktadır. Zaten büyük çoğunluğu yurt dışına çıkarılmaktadır

Eski para  alım satımlarında tecrübe çok önemlidir. Elinizde ki  para antika değeri taşıyor olabilir ve fiyatının çok altında elinizden çıkarabilirsiniz.

Firmamız   sektörde yılların verdiği tecrübe ve uzman kadrosuyla müşterilerimize en uygun fiyat teklifini vermektedir. Sizinde ikinci el eski para veya antika para  alım – satımı ihtiyacınız durumunda  bize danışmadan karar vermemenizi öneriz. Sizinde eski para merakınız varsa yada elinizdeki eski parayı satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.